فیلتر
 • همه مقالات
 • راهنمای خرید
 • معرفی و آموزش تجهیزات الکترونیک
 • تولیدکنندگان تاسیسات ساختمان
 • تولیدکنندگان ترانسفورماتور
 • راهنمای تکه کابل
 • وندور لیست
 • تولیدکنندگان سیم و کابل ایران
 • تولید کنندگان و تامین کنندگان کلید و پریز
 • تولیدکنندگان کات اوت و برقگیر و مقره در ایران
 • تولید و تامین کنندگان لامپ در ایران
 • تولید کنندگان یراق آلات شبکه های توزیع برق
 • نمایندگی فروش سیم و کابل
 • معرفی محصولات صنعت برق
 • مفاخر و دانشمندان صنعت برق
 • آموزش در صنعت برق
 • علم و تکنولوژی در صنایع برق و مخابرات
 • آموزش در صنعت مخابرات
 • معرفی محصولات در صنعت مخابرات
 • ایمنی و بهداشت حرفه ای در صنعت برق ومخابرات(HSE)
 • اخبار صنعت برق و مخابرات
 • حوادث در صنایع برق و مخابرات
 • راهنمای خرید امن
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات

لامپ مخصوص رشدگیاه

126 بازدید
راهنمای مطالعه نمایش

سوالات متداول درباره لامپ رشدگیاه

تفاوت ميان led مخصوص رشدگياه با led معمولي در چيست؟ 

لامپ ال اي دي فول اسپکتروم یا همان چراغ رشدگیاه از ترکيب حداقلی 11 نانومتر و طيف نوري متشکل شده است و براي رشد انواع گياهان کاربردی است. درصورتي که لامپ ال اي دي عادی فقط برای روشنايي محيط کاربردی است و در رشدگياهان تاثیری ندارد و حتي تاثير منفي نیز در رشدگیاه ندارد و موجب رشد علفي گياهان مي شود.

آيا تابش نور لامپ رشدگیاه براي انسان مضر است؟

استفاده از اين محصولات در محيط منزل امکان پذير است. اين محصولات هيچ خطري براي انسان نداشته بلکه ميتواند موجب کشت سبزيجات ارگانيک در منزل و سلامت گياهان آپارتماني شود و ضمن اينکه کارايي ديگر نور رشد گیاه اين است که ميتواند به عنوان نور مکمل مورد استفاده قرار گيرد. با توجه به نوع گياه در صورتي که نور کافي وجود نداشته باشد با قرار دادن اين نورها در کنار نور خورشيد انتظار گياهي سالم تر نسبت به قبل داشته باشيد.

آيا لامپ رشدگیاه براي هر نوع گياهي قابل استفاده است؟ 

با توجه به اينکه هر سري از محصولات از توان هاي خاصي تشکيل شده اند و همه ي محصولات داراي طيف نوري خاصي براساس نوع و دسته بندي گياه شما مي باشد، به غير از سري مولتي چيپ ها که بيشتر مناسب گياهان گلده هستند بقيه محصولات را نمي توان مختص گياه خاصي دانست و بر اساس نياز شما، توان و طيف نوري آن محصول تغيير ميکند.

تفاوت سري مولتي چيپ رشد گیاه با سري پروژکتور رشد گیاه در چيست؟

– سري مولتي چيپ ها از 9 باند نوري تشکيل شده که بهترين طيف نوري را براي گياهان گلدار ايجاد مي نمايند. نانومترها به صورت چيپ هاي ال اي دي 45 ميل در يک هولدرCOB  در کنار هم چيده شده است و براي تمرکز نوري بهتر از لنز 90 درجه استفاده شده است.

– پروژکتورها از پاور ال اي دي هايي تشکيل شده که بسته به نوع گياه طيف هاي مختلف چيدمان مي شوند و به صورت پروژکتور با لنزهاي 60 و 90 ارائه مي شوند.

آيا استفاده از نور مصنوعی در فضاهايي که ميزان نور طبيعي براي رشد گياهان کافي نيست (مانند پاسيو يا روف گاردن) امکان پذير است؟

بله. اين نورها به عنوان نور مکمل براي فرآيند فتو سنتز در محيط هاي خانگي و غيره استفاده مي شود و مي تواند کامل کننده نورطبيعي کم و اصطلاحا نور پشت پنجره اي در محيط باشد.

آيا هنگام خرید لامپ رشد گیاه ارزان، توان واقعی لامپ قید می شود؟

اکثر لامپ های رشد گیاه ای که با هزینه های بسیار پایین بفروش می رسند تقلبی بوده و توان واقعیشان قید نمی شود، در واقع یک توان بالای دروغین به خریدار گفته می شود. پیشنهاد ما خرید از یک شرکت معتبر که برند آن ثبت شده باشد و کارشناسان مجربی داشته باشد که با توجه به نوع نیاز گیاهانمان ما را در خرید راهنمایی نماید و همچنین تمامی کالاهایش دارای ضمانت معتبر باشد، است.

عمر مفيد لامپ مخصوص رشد گياه به چه ميزان است؟

عمر مفيد لامپ مخصوص رشد گیاه معمولا حدود 50 هزار ساعت است اما  برخی محصولات دليل بهره بردن از فناوري هيت سينگ هاي آلومينيومي و فن هاي خنک کننده داراي عملکرد مفيد و طول عمر بيشتري هستند، سعی شود محصولات با ضمانت خریداری شود.

آيا لامپی که نور قرمز و آبي دارد برای رشد گياه مناسب است؟

خير. بازه ي طيف  نور مرئي از 380 تا 730 نانومتر مي باشد. از اين بازه 100 نانومتر مربوط به نور قرمز و 100 نانومتر مربوط به نور آبي است، و تنها بعضي از اين نانومتر ها به صورت تخصصي بروي رشد گياه تاثير گذار مي باشد و ترکيب اين نانومتر ها با ديگر طيف هاي نوري بسته به نوع گياهان متفاوت، سبب ايجاد پارامترهاي نوري تاثير گذار بر روي گياه مي شود.

فاصله ي ميان گياه تا لامپ رشدگیاه چه ميزان باشد؟

لوکس نوري و پار نوري بسته به نوع محصول متفاوت مي باشد. در محصولات با توان کم مانند وال واشر ها فاصله ي ميانگين بين 60 – 40 سانتي متر مناسب براي رشد گياه مي باشد و همچنين در محصولات با توان بالا مانند 1200-720 وات فاصله ي ميانگين 120-80 سانتي متر مناسب براي عملکرد گياهان آفتاب دوست مي باشد.

لامپ رشد گیاه در شبانه روز چند ساعت می تواند روشن باشد؟

 لامپ رشد گیاه ميتواند به صورت 24 ساعته و مداوم روشن باشد اما ضمن در نظر گرفتن دوره ي استراحت گياه بهتر است در دوران رويشي گياه 16 تا 18 ساعت و در دوران گلدهي و ميوه دهي به مدت 12 ساعت روشن باشد. ضمن اينکه براي گياهان آپارتماني 6 الي 8 ساعت نوردهي کافي مي باشد.

آیا قیمت لامپ رشد گیاه ارزان، فیک، با توجه به ناکارآمد بودن لامپ، منطقی بنظر می رسد؟

متاسفانه این روزها قیمت ملاک مهمی، برای تمامی خریداران در هر زمینه ای شده است؛ قیمت لامپ رشد گیاه ارزان با توجه به ناکارآمد بودن آن باز هم زیاد است.

آيا دستگاهي براي نمايش طيف نوري جهت اطمينان از خريد لامپ هاي مخصوص رشد گياه وجود دارد؟

بله با استفاده از دستگاه طيف سنج مي توان تست ريپورت محصولات مخصوص رشد گياه را مشاهده نمود و نانومتر هاي نوري ال اي دي را به طور دقيق اندازه گيري کرد.

تفاوت ميان led مخصوص رشد گياه با led معمولي در چيست؟ 

ال اي دي فول اسپکتروم (چراغ رشد گیاه) از ترکيب حداقل 11 نانومتر و طيف نوري تشکيل شده است و براي رشد تمامي گياهان کار برد دارد. درصورتي که ال اي دي معمولي فقط جهت روشنايي محيط کاربرد دارد و تاثيري در رشد گياه ندارد و حتي داراي تاثير منفي بوده و موجب رشد علفي گياه مي شود.

آيا لوکس نوري پارامتري مناسب براي اطلاع از نياز نوري گياهان مي باشد؟

لوکس نوري در واقع واحد شدت نور بر واحد سطح است که با تغيير فاصله کاملا متغيير بوده و نمي تواند ارتباطي با نانومترهاي نوري که سبب کيفيت رشد گياه مي شود داشته باشد. معيار جهاني سنجش نورهاي مصنوعي گياه بر اساس مقدار پار نوري مي باشد، در واقع پار را مي توان تاثير نور بر فتوسنتز گياه دانست.

لوکس نوري و لومن نور براي گياهان چه تفاوتي دارد؟

هر دو مورد معياري منسوخ شده و کاملا اشتباه در اصطلاح از مقدارنياز نوري گياه مي باشند و در واقع لومن مقدار نور ساطع شده از هر منبع نوري و لوکس مقدار شدت نور در واحد سطح مي باشد.

آيا استفاده از لامپ هاي فلورسنت يا مهتابی در کنار اين لامپ ها براي رشد گياه تاثير گذار است؟

اين گونه از لامپ ها نه تنها تاثير مثبتی بر روي رشد گياه ندارند بلکه سبب تخريب روند رويشي گياه مي شوند.

 

126 بازدید
نویسنده این مقاله
تکه کابل
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط