فیلتر
 • همه مقالات
 • راهنمای خرید
 • معرفی و آموزش تجهیزات الکترونیک
 • تولیدکنندگان تاسیسات ساختمان
 • تولیدکنندگان ترانسفورماتور
 • راهنمای تکه کابل
 • وندور لیست
 • تولیدکنندگان سیم و کابل ایران
 • تولید کنندگان و تامین کنندگان کلید و پریز
 • تولیدکنندگان کات اوت و برقگیر و مقره در ایران
 • تولید و تامین کنندگان لامپ در ایران
 • تولید کنندگان یراق آلات شبکه های توزیع برق
 • نمایندگی فروش سیم و کابل
 • معرفی محصولات صنعت برق
 • مفاخر و دانشمندان صنعت برق
 • آموزش در صنعت برق
 • علم و تکنولوژی در صنایع برق و مخابرات
 • آموزش در صنعت مخابرات
 • معرفی محصولات در صنعت مخابرات
 • ایمنی و بهداشت حرفه ای در صنعت برق ومخابرات(HSE)
 • اخبار صنعت برق و مخابرات
 • حوادث در صنایع برق و مخابرات
 • راهنمای خرید امن
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات

تبدیل گوشی به دوربین مداربسته

211 بازدید

استفاده از دوربین مدار بسته از قدیم مرسوم بوده و از این دوربین‌ها بیشتر در اماکن تجاری، دانشگاهی، موزه‌ها، فرودگاه‌ها و غیره استفاده می‌شد. امروزه استفاده از دوربین‌های مداربسته رواج پیدا کرده است. اکثرا از دوربین‌های مداربسته در منازل برای امنیت و کنترل استفاده می‌کنند. برای نصب دوربین‌های مداربسته نیاز به دوربین، کابل، آدابتور و DVR است که وصل این دوربین ممکن است زمان‌بر و هزینه‌بر باشد. بنابراین استفاده از گوشی که استفاده نمی‌شود یا قدیمی شده است به عنوان دوربین مداربسته از لحاظ اقتصادی جایگزین مناسبی برای دوربین‌های مداربسته هستند. در این مقاله چگونگی تبدیل گوشی به دوربین مداربسته آموزش داده شده است.

تبدیل گوشی به دوربین مداربسته

برای تبدیل گوشی به دوربین مداربسته لازم است از برخی از نرم‌افزارهای دوربین امنیتی استفاده کرد. این نرم افزار باید روی گوشی که به عنوان دوربین از آن استفاده می‌شود و روی سیستمی که از آن به عنوان گیرنده یا همان تلوزیون، کامپیوتر و یا یک گوشی دیگر استفاده می‌شود، نصب شود. یکی از بهترین نرم‌افزارهای دوربین امنیتی نرم‌افزار آلفرد (Alfred) هست که برای اندروید، ios، ویندوز، mac موجود است (نرم افزار‌های دیگری همانند WardenCam، SeeCiTV، BabyCam و AtHome Camera هم قابلیت تبدیل گوشی به دوربین مخفی را دارا هستند اما از آنجایی که پیشرفته‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها نرم‌افزار Alfred است، به آموزش چگونگی تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته با استفاده از نرم‌افزار آلفرد می‌پردازیم).

تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته با استفاده از نرم‌افزار آلفرد

مراحل تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته

از آنجا که نرم‌افزار آلفرد جامعیت بالایی داشته و قابلیت نصب بر روی تلفن‌های اندرویدی، ios، ویندوز و مک را داراست و بسیار پرکاربرد و کاربرپسند است، به چگونگی تبدیل گوشی به دوربین مخفی با استفاده از نرم‌افزار آلفرد می‌پردازیم. برای تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته با استفاده از نرم‌افزار آلفرد باید یک سری مراحل را طی کنید تا گوشیتان تبدیل به دوربین مدار بسته شود. این مراحل عبارتند از:

قدم اول؛ آماده‌سازی دو سیستم

برای تبدیل گوشی به دوربین مداربسته ابتدا نرم‌افزار آلفرد در دو گوشی یا دو سیستم که می‌تواند گوشی، تبلت یا کامپیوتر باشند، دانلود و نصب کنید. یکی از سیستم‌ها را به عنوان دوربین مداربسته یا همان فرستنده تصاویر (Camera) انتخاب کرده و سیستم دیگر را به عنوان تلوزیون یا همان گیرنده تصاویر (Viewer) انتخاب کنید. بهتر است در گوشی‌های اندروید از گوشی دارای اندروید بالای 5 و در گوشی‌های ios از گوشی دارای ios بالای 10 استفاده شود.

ورود به عنوان فرستنده یا دوربین

قدم دوم؛ ورود به حساب آلفرد با دو سیستم

پس از ورود به نرم‌افزار آلفرد دو گزینه تحت عنوان Viewer ,Camera مقابل شما قرار می‌گیرد. با انتخاب Camera انتخاب می‌کنید گوشی شما به عنوان دوربین مداربسته انتخاب شود. پس از انتخاب این گزینه وارد صفحه بعد شده و باید وارد حساب یا اکانت گوگل خود شوید. پس از وارد شدن به حساب گوگل گوشی شما تبدیل به یک دوربین مداربسته شده و قابلیت ضبط فیلم به صورت مخفی را داراست.

نحوه کار با نرم‌افزار آلفرد

قدم سوم؛ ورود به عنوان گیرنده یا Viewer

پس از ورود به نرم‌افزار آلفرد با استفاده از گوشی (گوشی و تلفنی که تبدیل به دوربین یا Camera مد نظر شده است)، حال با گوشی، کامپیوتر و یا سیستم دوم به عنوان گیرنده یا Viewer وارد نرم‌افزار آلفرد شوید. تمامی مراحلی که برای گزینه Camera انجام دادید را تکرار کرده با این تفاوت که این‌بار گزینه Viewer را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه گوشی شما تبدیل به سیستم گیرنده و یا همان مشاهده‌گر دوربین مدار بسته شما می‌شود. برای این‌که بین دو گوشی گیرنده و فرستنده ارتباط برقرار شود از همان حسابی که در گوشی فرستنده یا Camera وارد کرده‌اید، برای ورود به سیستم گیرنده یا همان Viewer استفاده کنید.

ورود به حساب کاربری برای گیرنده

قدم چهارم؛ ضبط و مشاهده تصاویر دوربین

حال با وارد شدن به حساب گوگل با دو سیستم گیرنده و فرستنده شما به راحتی می‌توانید با استفاده از سیستم گیرنده مکانی را که مجهز به دوربین مدار بسته  نموده‌اید را به‌راحتی مشاهده کنید.

پس از انجام این مراحل، گوشی شما تبدیل به دوربین مدار بسته شده و می‌توانید گوشی را در نقطه‌ای دلخواه قرار داده که بر ناحیه‌ای که مورد نظرتان است، احاطه داشته باشد. در صورتی که مایل به استفاده از گوشی به مدت زیادی هستید، گوشی را در مکانی قرار بدهید که این مکان نزدیک به یک پریز برق بوده و گوشی نیز دائما متصل به شارژ باشد زیرا این نرم‌افزار از باطری شما استفاده کرده و شارژ شما را خالی می‌کند. برای استفاده بهتر از باتری گوشی می‌توانید آن را روی حالت ذخیره نیرو تنظیم کنید.

امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار آلفرد

همان طور که گفته شد، برای تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته از نرم‌افزار آلفرد استفاده می‌شود. برخی از ویژگی های موجود در نرم‌افزار آلفرد نصب شده روی گوشی گیرنده (تلوزیون) عبارتند از:

 • روشن کردن فلش دوربین (گوشی فرستنده)
 • ضبط تصاویر
 • فعال کردن حالت شب دوربین
 • فعال کردن فید صوتی دو طرفه
 • چرخاندن دوربین‌های، دوربین مداربسته
 • نشان دادن برخی از اطلاعات دوربین از قبیل میزان شارژ دوربین
 • با فعال کردن گزینه Motion Detected در گوشی فرستنده با هر حرکتی که در مقابل دوربین انجام می‌شود برای گوشی گیرنده شما یک اعلان ارسال می‌شود.

نکات تکمیلی تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته

در گوشی فرستنده باز شدن خودکار نرم افزار آلفرد در صورت راه اندازی مجدد گوشی را انتخاب کنید تا در صورت ری‌استارت شدن گوشی نرم‌افزار آلفرد بتواند بعد از روشن شدن گوشی به کار خود ادامه دهد. تبدیل گوشی به دوربین مداربسته به همین راحتی امکان‌پذیر است اما باید توجه داشته باشید که دو سیستم گیرنده و فرستنده به اینترنت وصل باشند.

برای افزایش میدان دید دوربین می‌توانید برای دوربین گوشی یک لنز با زاویه دید عریض تهیه کنید و همچنین می‌توانید در هر مکان دیگری گوشی دیگری قرار داده و وارد همان حساب گوگل شوید و با تلفن گیرنده کنترل تمامی امکان را در دست داشته باشید.

نرم افزار آلفرد تنها یکی از نرم‌افزارهای دوربین امنیتی است که با آن می‌توانید گوشی را به دوربین مداربسته تبدیل کنید. نرم‌افزارهای دیگری از قبیل AtHome Camera, perch, Manything, IP Phone Camera برای تبدیل گوشی به دوربین مداربسته وجود دارند که طریقه نصب آن‌ها تقریبا مانند طریقه نصب آلفرد بوده اما کارایی‌ آلفرد و پهنای پوششی آن بالاتر است.

تبدیل گوشی به دوربین مخفی

نتیجه‌گیری

استفاده از دوربین مداربسته یکی از الزامات برای امنیت و کنترل فضاهای شخصی و افراد مشکوک است. با توجه به هزینه بالای  نصب دوربین مداربسته به صورت فیزیکی، یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن دوربین مدار بسته، تبدیل گوشی به دوربین مداربسته است. یکی از مهم‌ترین راه‌های تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته استفاده از نرم‌افزار آلفرد است.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی چگونگی تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته پرداخته و مراحل تبدیل گوشی به دوربین مدار بسته را با استفاده از نرم‌افزار آلفرد را برای شما بیان کنیم. امیدوارم این مطلب مورد پسند و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. ممنون می‌شویم اگر نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در سایت تکه‌کابل در میان گذاشته و ما را از مباحث مورد نیازتان مطلع سازید.

ممنون که وقت گذاشتید و مقاله فوق را مطالعه نمودید،به شما مقاله های مرتبط زیر را نیز پیشنهاد میکنیم تا مطالعه و به سطح دانش و آگاهی خود بیفزایید.

آشنایی با تجهیزات دوربین مداربسته و نکات مربوط به انتخاب آن‌ها

راهنمای خرید تجهیزات دوربین مدار بسته

نصب، راه اندازی و نگهداری دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته سیم کارت خور چیست و چه کاربردی دارد؟

9 راهکار عملی که می‌تواند محافظ دوربین مداربسته شما در فضای باز باشد

211 بازدید
نویسنده این مقاله
تکه کابل
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط