فیلتر
 • همه مقالات
 • راهنمای خرید
 • معرفی و آموزش تجهیزات الکترونیک
 • تولیدکنندگان تاسیسات ساختمان
 • تولیدکنندگان ترانسفورماتور
 • راهنمای تکه کابل
 • وندور لیست
 • تولیدکنندگان سیم و کابل ایران
 • تولید کنندگان و تامین کنندگان کلید و پریز
 • تولیدکنندگان کات اوت و برقگیر و مقره در ایران
 • تولید و تامین کنندگان لامپ در ایران
 • تولید کنندگان یراق آلات شبکه های توزیع برق
 • نمایندگی فروش سیم و کابل
 • معرفی محصولات صنعت برق
 • مفاخر و دانشمندان صنعت برق
 • آموزش در صنعت برق
 • علم و تکنولوژی در صنایع برق و مخابرات
 • آموزش در صنعت مخابرات
 • معرفی محصولات در صنعت مخابرات
 • ایمنی و بهداشت حرفه ای در صنعت برق ومخابرات(HSE)
 • اخبار صنعت برق و مخابرات
 • حوادث در صنایع برق و مخابرات
 • راهنمای خرید امن
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات

استخراج بیت کوین چیست؟

168 بازدید

استخراج بیت کوین چیست ؟ امروزه تقریباً همه افراد با انواع ارز دیجیتال به نحوی آشنایی دارند و بسیاری از افراد نیز منبع درآمد خود را از طریق خرید و فروش ارز های دیجیتال تأمین می‌نمایند. مهم‌ترین ارز دیجیتال بیت کوین است که با توجه به کمیابی و همچنین ارزش بالایی که دارد به‌عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین ارز دیجیتال در جهان شناخته‌شده است. برای به دست آوردن بیت کوین می‌توان اقدام به استخراج بیت کوین یا خرید آن نمود. در ادامه این مطلب بیشتر به این مورد می‌پردازیم. همراه ما باشید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز رمزنگاری‌شده همتا به همتا است که به‌صورت غیرمتمرکز نگه‌داری شده و تمام سابقه آن در دفتر کلی به نام بلاک چین نگه‌داری می‌شود.

این پول دارای ویژگی‌های بسیاری است، اما مهم‌ترین مزایای آن به شرح دل است:

1- امکان خرج کردن بیش از یک‌بار آن وجود ندارد

2-غیرقابل سانسور است

3- امکان انجام تراکنش به‌وسیله آن در هر زمان و مکانی قابل انجام است

استخراج بیت کوین چیست و چگونه انجام می شود

استخراج بیت کوین چیست؟

 استخراج بیت کوین مانند استخراج طلا است، بدین‌صورت که هر دو برای به دست آوردن منفعت اقدام به انجام این امر می‌نمایند. البته این‌یک مثال و‌ صرفاً برای توجه بیشتر و فهم آن بود، اما استخراج بیت‌کوین تفاوت بسیار زیادی با سایر ارز های دیجیتال دارد؛ که در زیر به توضیح بیشتر  آن می‌پردازیم:

 استخراج بیت کوین نیاز به رایانه‌های بسیار قدرتمندی دارد که توانایی حل مسائل ریاضی را دارند. دلیل اینکه به این موضوع استخراج ‌می‌گویند زیرا فرد به همان اندازه نیاز به تلاش و زحمت دارد تا همان میزان طلا را در معدن پیدا کند.

 استخراج بیت کوین به‌صورت کلی یک کار دو سر سود و برد برد برای دو طرف است بدین‌صورت که اولی با حل معادلات ریاضی اقدام به تولید بیت کوین جدید می‌کند و دومی نیز به دلیل با حل معادلات ریاضی بیت کوین یا ارز را به دست می‌آورد. مورد دیگر اینکه با آن کار تراکنش‌های داخل شبکه تائید شده و شبکه بیت کوین امن می‌گردد.

استخراج بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

 اگر بخواهیم به جوانی ساده قابل‌فهم دراین‌باره برسیم باید بیان کنیم: استخراج بیت کویین یا همان ماینینگ یک فعالیت داوطلبانه است که در آن افرادی به قدرت پردازش سیستم‌های خود را در اختیار شبکه گذاشته و با این کار امنیت شبکه بیت کوین تایید و تراکنش‌های آن نیز تایید می‌گردد.

البته این افراد نیز برای انجام کار فوق به‌صورت خیریه کار نمی‌کنند و درواقع با انجام این کار به آن‌ها بیت کوین داده می‌شود. اگر شما یک بیت کوین را برای دوست خود ارسال نمایید، درواقع کار ارسال آن توسط ماینر‌ها انجام‌شده و برای این موضوع به آن‌ها نیز پاداشی تعلق خواهد گرفت.

با توجه به توضیحات فوق استخراج بیت کوین باعث سه مورد زیر ‌شود:

1-انجام و تایید تمامی تراکنش‌های بیت کوین

2-حفظ امنیت شبکه بیت کوین

3 -تولید‌ واحد‌های جدید بیت کوین به‌صورت غیرمتمرکز

 برای فهم بیشتر از من بخواهید که از بین عدد یک تا 100، بلکه یک عدد 64 بیتی را از میلیون‌ها ماینر بپرسم. حالا برای این امر تصور کنید که جواب دادن به این موارد چقدر دشوار است.

استخراج بیت‌کوین چگونه انجام می‌شود؟

برای استخراج بیت کوین چه چیزهایی لازم است؟

 برای استخراج بیت کوین نیاز به ابزارها و وسایل متفاوتی است که در اینجا بدان‌ها می‌پردازیم:

دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال یا ماینر

 اگر در اینترنت سرچ کرده باشید، ماینر‌های متفاوتی را می‌توانید پیدا کنید که در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت و با شکل‌های مختلفی وجود داشته و برای استخراج ارز از آن‌ها استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها دارای قطعات متفاوتی بوده و هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند. برخی از دستگاه‌ها دارای پردازشگر قوی و برخی دیگر نیز دارای کارت گرافیک قوی برای این کار هستند؛ اما به‌صورت کلی نوع پردازشگر قوی آن‌ها بسیار بهتر هستند.

کیف پول نگه‌داری بیت کوین

 بعد از استفاده از ماینر و حل محاسبات موردنظر معمولاً بیت کوین های به دست آمده باید در جایی خاص ذخیره شوند که به آن‌ها کیف پول بیت کوین گفته می‌شود. بسیاری از ارز‌ها دارای کیف پول مختص به خود بوده و شرکت‌های زیادی نیز هستند که اقدام به ساخت کیف پول‌های بسیار امن‌تر کرده‌اند.

امروزه ‌ صرافی‌های زیادی نیز وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کرد. در ایران نیز انواع متفاوت صرافی مانند نوبیتکس و چند مورد دیگری وجود دارند که خریدوفروش ارز دیجیتال توسط آن‌ها انجام می‌گردد.

بیت کوین چیست؟

دسترسی به اینترنت

 برای انجام امور استخراج ارز دیجیتال و همچنین نگه‌داری این ارتباط نیاز به اینترنت ثابت و قوی است و درصورتی‌که این ارتباطات قطع گردد دیگر هیچ استخراجی انجام نخواهد شد. همچنین فرایند ماین کردن بیت کوین نیاز به یک ارتباط پیوسته داشته و نباید به‌هیچ‌وجه این ارتباط قطع گردد. میزان سرعت اینترنت و همچنین نوع آن تاثیری برای این امر ندارد.

کابل قوی، برق و تجهیزات الکترونیکی

در فرایند کلی استخراج بیت کوین برق مهم‌ترین مورد است و در صورت عدم استفاده از برق و یا تجهیزات الکترونیکی عملیات ماینینگ به‌درستی انجام نخواهد گرفت. عملیات ماینینگ نیاز به قدرت بسیار بالایی داشته و باید قبل از هر چیزی این امر تأمین گردد. برحسب قوانین ایران استفاده از برق در داخل کشور برای این امر غیرقانونی است.

خنک‌کننده و فن مناسب

دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال علاوه بر سروصدا، بسیار داغ شده و برای همین امر باید دارای یک سیستم تهویه بسیار قوی برای این امر باشند. درصورتی‌که اقدام به این کار می‌کنید شما حتماً باید از قبل به نحوه خنک نگه‌داشتن و عایق دیواره‌های محل استفاده از آن آگاه باشید.

168 بازدید
نویسنده این مقاله
تکه کابل
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط