فیلتر
 • همه مقالات
 • راهنمای خرید
 • معرفی و آموزش تجهیزات الکترونیک
 • تولیدکنندگان تاسیسات ساختمان
 • تولیدکنندگان ترانسفورماتور
 • راهنمای تکه کابل
 • وندور لیست
 • تولیدکنندگان سیم و کابل ایران
 • تولید کنندگان و تامین کنندگان کلید و پریز
 • تولیدکنندگان کات اوت و برقگیر و مقره در ایران
 • تولید و تامین کنندگان لامپ در ایران
 • تولید کنندگان یراق آلات شبکه های توزیع برق
 • نمایندگی فروش سیم و کابل
 • معرفی محصولات صنعت برق
 • مفاخر و دانشمندان صنعت برق
 • آموزش در صنعت برق
 • علم و تکنولوژی در صنایع برق و مخابرات
 • آموزش در صنعت مخابرات
 • معرفی محصولات در صنعت مخابرات
 • ایمنی و بهداشت حرفه ای در صنعت برق ومخابرات(HSE)
 • اخبار صنعت برق و مخابرات
 • حوادث در صنایع برق و مخابرات
 • راهنمای خرید امن
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات
تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات
درآمد دستگاه ماینر هلیوم

درآمد دستگاه ماینر X2

درآمد دستگاه ماینر

 

بازار رمز ارزها روز به روز محبوب‌تر می‌شود و یک فرصت سرمایه گذاری عالی به حساب می‌آید. درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم یکی از دستاوردهای این بازار داغ و رو به رشد است. شرکت‌های متعددی از این بازارها پشتیبانی می‌کنند که یکی از آن‌ها شرکت هلیوم می‌باشد.

شرکت هلیوم یک شبکه همتا به همتای غیر متمرکز ایجاد کرده است و دستگاه‌هایی که در این شبکه عضو می‌شوند می‌توانند درآمد ارز دیجیتال هلیوم داشته باشند. در واقع هر چه دستگاه ماینر در شبکه حضور بیشتر و در انتقال توکن‌ها فعالیت بیشتری داشته باشد، درآمد بیشتری هم کسب می‌کند.

دستگاه‌هایی که در شبکه هلیوم متصل می‌شوند، هات اسپات نامیده میشود. این شبکه مبتی بر اینترنت اشیاء ساخته شده و روز به روز در حال رشد است. برای کسب درآمد هلیوم باید ابتدا با این شبکه، نحوه عملکرد و پاداش دهی آن آشنا شویم. همچنین بررسی کنیم که درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم به صرف است یا نه؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

دستگاه ماینر

 

 

ابتدا با اجزای شبکه هلیوم آشنا شویم:

هات اسپات:

هات اسپات‌ها شبکه‌های بیسیم peer to peer یا همتا به همتا هستند و برای پوشش دهی دستگاه‌های اینترنت اشیاء طراحی شده‌اند. این شبکه‌ها برای دریافت و انتقال داده‌های کم مصرف کارآمد هستند. درواقع هات اسپات‌ها شبیه نود عمل می‌کنند و در پوشش دهی شبکه برای میلیون‌ها دستگاه که از فناوری LngFi استفاده می‌کنند، مشارکت دارند. این نودها بابت مشارکت در شبکه، پاداش HNT دریافت می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی که باعث محبوبیت کسب درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم شده این است که مصرف برق آن کم و در حد فقط 5 وات است.

 

شبکه هلیوم:

شبکه هلیوم در ژوئیه سال 2019 راه اندازی شد و در کمتر از 2 سال فعالیت، 25000 نقطه اتصال به آن ملحق گردید. این شبکه بی‌سیم است و بُرد بلند دارد و امروزه پوشش دهی آن در سطح جهانی گسترده شده است. شبکه هلیوم رمزنگاری بومی هلیوم (HNT) را فراهم نموده تا امنیت این شبکه بالا برود ضمن اینکه با بلاک چین هلیوم ادغام شده است.

دستگاه‌ها در این شبکه به صورت بیسیم و مختص اینترنت اشیاء هستند. این شبکه اجازه می‌دهد تا این دستگاه‌های کم مصرف به یکدیگر متصل شده و با هم ارتباط قرار کنند تا داده‌ها انتقال دهند.

هدف از ساخت شبکه هلیوم، آماده سازی ارتباط اینترنت اشیاء برای آینده است. به دلیل اینکه جدیدترین تکنولوژی‌ها در این شبکه به کار گرفته شده، درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

LoraWAn چیست؟

این پروتکل برای دستگاه‌های بیسیم در شبکه اینترنت اشیاء طراحی شده است. مهم‌ترین ویژگی آن برد وسیع در سطح جهانی است که می‌تواند شبکه با توان پایین را پشتیبانی کند. پروتکل LoraWAn فواید جالبی دارد:

 • افزایش عمر باتری تجهیزات تا چند سال
 • مناسب برای ارتباطات دوربرد با نرخ بیت کم
 • ارتباط دو طرفه
 • امنیت End To End
 • پویا بودن و بومی سازی

این فناوری توسط شرکت‌های بزرگِ Semtech و جامعه‌ای از شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری (همچون IBM, Cisco, HP, Foxconn) که LoRa Alliance، توسعه یافته و پشتیبانی می‌شود.

اکنون به این پی می‌بریم که چرا درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم تا این حد محبوب شده و به سرعت کرده است. چرا که مصرف برق آن پایین است و امنیت بالایی دارد.

 

 

عملکرد و استخراج ارز هلیوم

بعد از خرید، روشن کردن و ثبت دستگاه ماینر هلیوم، انتظار نداشته باشید که سریع درآمد کسب کنید! این دستگاه ابتدا باید با بلاک چین همگام شود که معمولاً 24 تا 48 ساعت طول می‌کشد.

استخراج ارز هلیوم و داشتن درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم، به میزان پوشش دهی منطقه‌ای بستگی دارد که دستگاه در آن قرار دارد. در شبکه هلیوم، این دستگاه‌های ماینر هستند که داده‌ها را انتقال می‌دهند و هر دستگاهی که بیشتر و بهتر این کار را انجام دهد، پاداش می‌گیرد. این مر به شدت به تعداد هات اسپات‌هایی که در شبکه محلی شما حضور دارند، وابسته است.

پس اگر می‌خواهید لذت درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم را تجربه کنید، دستگاه خود را در منطقه‌ای نصب کنید که تعداد هات اسپات‌ها زیاد باشند، در غیر این صورت درآمد آنچنانی تجربه نخواهید کرد!

سه روش ایجاد درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم:

 1. تسهیل انتقال داده: هر چه میزان داده‌ای که انتقال می‌دهید بیشتر باشد، درآمد دستگاه ماینر افزایش می‌یابد. شرکت هلیوم برای این کار 1.3 درصد پاداش ماینینگ را در نظر گرفته است.
 2. گواه اثبات پوشش: شبکه هلیوم به صورت تصادفی یک هات اسپات را انتخاب می‌کند تا اثبات پوشش هات اسپات دیگری را بررسی کند. در این چالش، هات اسپات انتخاب شده، از دستگاه دیگر می‌خواهد که اثبات پوشش خود را ارسال کند. البته هات اسپات‌های نزدیک به آن، به عنوان شاهد یا Witness حضور دارند. برای این چالش مقداری HNT تخصیص می‌یابد و تمامی هات اسپات‌های شرکت کننده در این چالش، درصدی از آن را سهیم می‌شوند.
 3. اجماع گروهی: در این روش، طی یک دوره زمانی و تناوبی، شبکه هلیوم تعدادی دستگاه را انتخاب می‌کند تا به گروه اجماع بپیوندد. کار گروه اجماع این است که تراکنش‌ها را اعتبار سنجی و آن‌ها را بلاک چین می‌افزایند و در ازای این وظیفه، پاداش می‌گیرند.

برای اینکه بتوانید از هر سه طریق، درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم را افزایش دهید، باید عوامل مؤثر در این فرآیندها را در نظر بگیرید. در قسمت بعدی با این عوامل آشنا می‌شویم.

 

عوامل موثر بر درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم

با توجه به آمارها منتشر شده، میانگین روزانه جهانی ماینر هلیوم در بهار 1401 حدوداً 0.091 HNT است که برای یک نقطه اتصال آنلاین در نظر گرفته شده است. HNT هم تقریباً 20 دلار است. بنابراین ماینر هلیوم با احتساب میانگین روزانه هلیوم، 1.82 دلار می‌باشد.

در کل 4 عامل بر درآمد دستگاه ماینر هلیوم تأثیر دارد:

منطقه:

اگر در منطقه‌ای که دستگاه را نصب کرده‌اید، تعداد هات اسپات‌های فعال کم باشد یا فاصله آن از شبکه دور باشد، درآمد آنچنانی حاصل نمی‌شود. به این دلیل که فرصت انتقال داده پیش نمی‌آید. (روش اول گفته شده برای کسب درآمد ارز هلیوم)

میزان آنتن دهی:

این عامل تأثیر مستقیم روی روش دوم درآمد دستگاه ماینر دارد (گواه اثبات پوشش). اگر دستگاه ماینر شما آنت دهی قوی داشته باشد، می‌تواند تعداد شاهدان بیشتری را پوشش دهی کند و در الگوریم اثبات پوشش، سریع‌تر و بهتر عمل کنید.

معمولاً درون دستگاه‌های ماینر، یک آنتن تعبیه شده است. اما خودتان می‌توانید یک آنتن قوی‌تر به صورت مجزا برای آن تهیه کنید.

ارتفاع دستگاه:

اگر دستگاه ماینر را در ارتفاع بالاتری قرار دهید، گستره وسیعی از شاهدان را می‌تواند پوشش دهی کند و درآمد شما بیشتر شود.

کابل اتصالات:

دقت کنید که کابل دستگاه ماینر، نویز نداشته باشد در غیر این صورت عملکرد خوبی در فعالیت‌های شبکه نخواهد داشت در نتیجه درآمد شما پایین می‌آید. برای افزایش درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم، یک نویزگیر تهیه نمایید.

 

سخن پایانی

شبکه هلیوم با هدف گسترش اینترنت اشیاء به وجود آمده است که به واسطه آن تغییر و تحولات بزرگی در اینترنت شکل می‌دهد. با پیوستن به این شبکه محبوب، می‌توانید درآمد غیر فعال برای خود بسازید. راه های گفته شده برای افزایش درآمد دستگاه ماینر x2 هلیوم را در نظر داشته باشید.

نویسنده این مقاله
تکه کابل
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط