راهنمای خرید هواکش خانگی

راهنمای خرید هواکش خانگی

165 بازدید راهنمای خرید

هواکش یکی از پراستفاده‌ترین تجهیزات در سرتاسر دنیا است. امروزه هواکش خانگی نیز تبدیل به یکی از اجزای جداناپذیر منازل شده است. هواکش خانگی وظیفه دارد هوای آلوده یا رطوبت موجود در محیط را به بیرون منتقل کند و هوای تازه بیرون را جایگزین آن کند. هواکش خانگی دارای انواع متنوعی از جمله: هواکش خانگی پروانه ای، هواکش خانگی لوله محوری و هواکش خانگی پره محوری است. با انتخاب هواکش مناسب می‌توانید کیفیت هوای پاک محیط خود را تضمین کنید. در این مطلب از «تکه کابل» قصد داریم تا راهنمای خرید هواکش خانگی را به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

استانداردها و ویژگی‌های مهم خرید هواکش خانگی

همان‌طور که می‌دانید هر محصولی دارای استانداردهای خاصی است که این استانداردها بر اساس کشور سازنده متغیر هستند. سعی کنید به هنگام خرید هواکش خانگی مدنظرتان به استانداردهای بین المللی و ایرانی آن توجه کنید. در صورتی که به دنبال خرید و حمایت از کالای داخلی هستید به نشان  (Made in Iran) درج شده بر روی محصول دقت کنید. امروزه با توجه به افزایش ساختمان‌سازی تقاضا برای هواکش خانگی روند صعودی و قابل توجه پیدا کرده است و همین امر باعث شده که عده‌ای از سودجویان اقدام به کپی از برندهای مطرح کنند و سپس به تولید اجناس بی‌کیفیت و تقلبی بپردازند؛ به همین جهت بررسی همه جانبه محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. می‌دانیم که امنیت حرف اول را در دنیای الکترونیک می‌زند، در صورتی که هواکش خانگی درستی انتخاب نکنید ممکن است محصول باعث وقوع برق‌گرفتگی یا اتفاقات خطرناک دیگر شود، به همین دلیل سعی کنید از هواکش خانگی ساخته شده از جنس های باکیفیت برندهای معتبر استفاده کنید.

هواکش خانگی

همچنین به شکل ظاهری محصول توجه لازم را نشان دهید تا بر اساس سلیقه شما بوده و از لحاظ بدنه و تجهیزات مربوطه نیز از کیفیت خوبی برخوردار باشد؛ نکته قابل توجه دیگر اینکه از مارک و برندهای معتبر و شناخته شده خرید کنید. به هنگام خرید هواکش خانگی به شناسنامه کالا که شامل مشخصات کامل آن است نیز توجه لازم را نشان دهید. در آخر، مبحث گارانتی را جدی بگیرید که محصول موردنظرتان دارای خدمات پس از فروش باشد و در صورتی که قصد خرید جنس دست دوم را دارید از سالم بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

از کجا بدانیم قیمت پیشنهادی فروشنده مناسب است؟

این روزها قیمت هر کالا یا محصول در حال نوسانات گوناگون است، در صورتی که قصد خرید حضوری هواکش خانگی را دارید از فروشنده استعلام قیمت بگیرید و اگر برند موردنظر شما لیست نماینده فروش محصول را داشته باشد سعی کنید کالا را به صورت مستقیم از نمایندگی تهیه کنید. در صورتی که قصد خرید اینترنتی هواکش خانگی را دارید قیمت‌های چندین فروشگاه معتبر را بررسی کرده و در آخر معقولانه‌ترین محصول را بر اساس بودجه خود انتخاب کنید.

نحوه خرید و حمل و نقل هواکش خانگی

اگر قصد خرید هواکش خانگی را به صورت حضوری دارید از فروشنده کاتالوگ و گارانتی محصول را درخواست کنید و از سالم بودن کالا اطمینان حاصل کنید؛ در رابطه با کالاهای دست دوم نیز شکل ظاهری و سلامت کالا را خوب بررسی کنید. در ادامه اگر قصد خرید اینترنتی هواکش خانگی را دارید سعی کنید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خرید کنید و به اصالت و گارانتی درج شده بر روی سایت فروشنده توجه لازم را نشان دهید و همچنین به مواردی از جمله: خرید امن (درگاه پرداخت معتبر)، اعتبار و نشان اینماد فروشگاه، نظرات و تجربیات خرید کاربران، واقعی بودن عکس‌ها، ضمانت بازگشت محصول در صورت معیوب بودن، توجه کنید. در رابطه با حمل و نقل کالا نیز به نوع بسته‌بندی، کارتن‌دار بودن محصول و روش‌های ارسال بر اساس بروشور هواکش خانگی بررسی‌های لازم را انجام دهید.

165 بازدید
نویسنده این مقاله
الهه زینالی
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط