المنت هیتر

روش‌های متنوعی برای ایجاد انرژی گرمایی وجود دارد که هرکدام بر اساس ویژگی‌های منحصر به فرد خود قادر به تولید حرارت هستند. برخلاف کشور ما که در آن اغلب فعالیت‌ها به کمک انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت‌های فسیلی انجام می‌شوند، در اغلب کشور‌های توسعه یافته گرمایش الکتریکی به کمک المنت هیتر یکی از کارآمدترین، مقرون به صرفه‌ترین و مطمئن‌ترین گزینه‌های تولید حرارت در نظر گرفته می‌شود. المنت هیتر علی رغم کاربرد‌های بسیار زیاد آن ساختار بسیار ساده‌ای دارد و از ساده‌ترین قوانین فیزیک پیروی می‌کند. ساختار آن‌ها از یک سیم پیچ نازک تشکیل شده است و عملکردی مشابه مقاومت در دستگاه‌های الکتریکی دارد.

متریال‌هایی که برای ساخت المنت هیتر استفاده می‌شوند، رسانا هستند اما از قابلیت هدایت جریان مناسب برخوردار نیستند. زیرا مقاومت جریان در آن‌ها بسیار بالاست و با عبور جریان الکتریکی، شروع به گرم شدن می‌کنند. طراحان تجهیزات حرارتی از همین قابلیت بهره جسته و با کاهش سطح مقطع هادی و افزایش طول آن، مقاومت الکتریکی را افزایش می‌دهند تا بخش عمده جریان الکتریکی وارد شده به المنت هیتر صرف تولید حرارت شود. این حرارت به کمک کلید‌های رئوستات قابل کنترل است تا ساختار المنت آسیب نبیند. بدین ترتیب با استفاده از ساده‌ترین قوانین فیزیک گرمای پاک و همگام با محیط زیست تولید می‌شود.

اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که قصد دارند در مورد این دستگاه پرکاربرد و مفید اطلاعات بیشتری کسب کنتد، خوب است تا به مقاله زیر مراجعه کرده و اطلاعات مفیدی را بدست بیاورید.

تولید گرمای پاک با کمک المنت هیتر