لاین گارد

لاین گارد یا آرموراد؛ یراق آلاتی برای محافظت و تقویت خطوط انتقال و توزیع

آیا می‌دانید لاین گارد یا آرموراد چیست؟ این محصول از جمله یراق آلات جانبی بوده که از آن به جهت محافظت و تقویت هادی آلومینیومی و فولادی استفاده می‌شود. این دسته از محصولات نقش بسیار مهمی در محافظت از خطوط انتقال و توزیع نیروی برق یا کابل‌های مخابراتی در برابر آسیب‌های فیزیکی دارند. در ادامه این راهنما با آرموراد بیش‌تر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

محصولات صنعتی اشنایدر

محصولات صنعتی اشنایدر را بیشتر بشناسید!

شرکت اشنایدر یا اشنایدر الکتریک شرکت بزرگی است که در تولید انواع وسایل مدیریت مصرف انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، برق ساختمان، محصولات صنعتی و … فعالیت دارد. یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات این شرکت بزرگ آلمانی-فرانسوی، محصولات صنعتی اشنایدر است که کاربرد زیادی در انواع صنایع دارند.

سیم آلومینیوم با مغز فولاد هاینا Hyena

سیم آلومینیوم با مغز فولاد هاینا Hyena؛ چیستی و انواع آن

آیا تا به حال از سیم آلومینیوم با مغز فولاد هاینا Hyena استفاده کرده‌اید؟ این محصول یکی از انواع سیم‌های ACSR بوده که از نوع لخت یا بدون روکش است و می‌توان از آن برای انتقال انرژی در خطوط هوایی استفاده کرد. در ادامه این راهنما با این محصول بیش‌تر آشنا می‌شویم. برای کسب اطلاعات بیش‌تر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

کانکتور ارتباط کابل به کابل (64 دندانه دار)

کانکتور ارتباط کابل به کابل (۶۴ دندانه دار) چیست؟

کانکتورها ازجمله یراق آلات کابل‌های خودنگهدار در خطوط هوایی فشار ضعیف بوده که استفاده از آن‌ها در این سیستم به منظور عملکرد صحیح الزامی است. کانکتور ارتباط کابل به کابل (۶۴ دندانه دار) یکی از انواع مختلف یراق آلات مذکور می‌باشد که دارای کارایی مخصوص به خود است.

کابلشو سرکابل

کابلشو سرکابل؛ ابزاری کاربردی در شبکه انتقال برق

همان‌طور که می‌دانید در بحث برق‌کشی و انتقال ولتاژ، یکی از مهم‌ترین موارد اتصال صحیح سیم و کابل‌ها به سایر قطعات برقی است. اگر این اتصال به خوبی و با روش اصولی برقرار نگردد، طول عمر سیستم بسیار کاهش یافته و خطراتی همچون آتش سوزی، حریق، برق‌گرفتگی و … پدید می‌آیند. از این رو، در این مقاله قصد داریم به بررسی کابلشو سرکابل پرداخته و شما را با قطعه‌ای که به برقراری اتصال صحیح و ایمن کمک کرده و عمل برق‌کشی را بسیار راحت‌تر می‌کند، آشنا کنیم.

سرکابل فشار قوی

سرکابل فشار قوی؛ سرکابلی برای جلوگیری از نشت جریان

یکی از تجهیزاتی است که برای اتصال کابل‌های فشار قوی به تجهیزات دیگر استفاده می‌شود، سرکابل فشار قوی است. این نوع سرکابل وظیفه برقراری اتصال محکم و ایمن بین کابل و تجهیزات دیگر را بر عهده داشته و از نشت جریان نیز جلوگیری می‌کند. از آنجا که وجود این نوع سرکابل اهمیت زیادی داشته و بسیار کاربردی است، در این مقاله قصد داریم به بررسی سرکابل فشار قوی پرداخته و کاربرد آن را بیان کنیم.

کلید جداساز هوایی

کلید جداساز هوایی؛ چیستی، ویژگی و کاربرد

آیا می‌دانید کلید جداساز هوایی چیست و چه خصوصیاتی را شامل می‌شود؟ به نظر شما از این دسته تجهیزات هوایی تحت چه شرایطی می‌توان بهره برد؟ کلیدهای جداساز هوایی نوعی تجهیز حفاظتی – ایمنی به حساب آمده که از آن‌ها برای قطع و وصل کردن شبکه می‌توان بیش‌ترین استفاده را برد. در ادامه این راهنما با این تجهیزات ایمنی بیش‌تر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

سرکابل داخلی

سرکابل داخلی؛ سرکابلی انعطاف‌پذیر و امن برای فضاهای داخلی

سرکابل دارای انواع و اقسام مختلفی است که یکی از آن‌ها، سرکابل داخلی است. برای تعریف سرکابل های داخلی که به عنوان پایانه‌های کابل نیز شناخته می‌شوند، می‌توان گفت نقطه‌ای است که کابل به یک قطعه تجهیزات الکتریکی و یا به کابل دیگری متصل می‌شوند.

کانکتور انشعاب روشنایی با مهره سربر؛ معرفی و چیستی

کانکتور انشعاب روشنایی با مهره سربر با کاربری انشعاب‌گیری از کابل اصلی ازجمله مهم‌ترین یراق آلات کابل‌های خودنگهدار است. از این رو، در این مقاله قصد داریم به بررسی کانکتور انشعاب روشنایی با مهره سربر پرداخته و کاربرد آن را بیان کنیم.

کلمپ آویز کابل خودنگهدار

کلمپ آویز کابل خودنگهدار: ویژگی‌ها و کاربردها

این کابل‌ها به دلیل ویژگی‌ها و مزایایی که دارند، امروزه در صنعت برق جایگاه بسیار مناسبی کسب کرده و مورد استقبال بسیاری از فعالان در این زمینه قرار گرفته‌اند. کابل‌های مذکور برای اجرای عملکرد بهتر و همچنین بهبود کارایی به کلمپ‌های خودنگهدار نیازمند هستند. کلمپ آویز کابل خودنگهدار یکی از انواع کلمپ‌های مورد استفاده در این سیستم بوده که کاربرد بسیار زیادی داشته و استحکام بالایی دارد.