راهنمای خرید هواکش صنعتی

راهنمای خرید هواکش صنعتی

327 بازدید راهنمای خرید

از انواع مختلف هواکش می‌توان به هواکش صنعتی اشاره کرد؛ وظیفه هواکش صنعتی جابه‌جایی هوای آلوده است. به طور معمول تمامی کارگاه‌ها و کارخانجات نیاز به هواکش صنعتی دارند تا هوای مطبوع را برای کارکنان فراهم کند. هواکش صنعتی در صنایع مختلفی از جمله: صنایع شیمیایی، پزشکی، اتومبیل سازی، کشاورزی، معدن، تهیه غذا، ساخت و ساز به کار گرفته می‌شود. انواع مختلف هواکش عبارت است از: هواکش زمینی و هواکش دیواری که نصب هر یک متفاوت است. هواکش صنعتی با حذف انواع آلاینده، ذرات معلق، دود و بوهای نامطبوع می‌تواند هوای محیط را مطبوع و سالم کند. در این مطلب از «تکه کابل» قصد داریم تا راهنمای خرید هواکش صنعتی را به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

استانداردها و ویژگی‌های مهم خرید هواکش صنعتی

همان‌طور که می‌دانید هر محصولی دارای استانداردهای خاصی است که این استانداردها بر اساس کشور سازنده متغیر هستند. سعی کنید به هنگام خرید هواکش صنعتی مدنظرتان به استانداردهای بین المللی و ایرانی آن توجه کنید. در صورتی که به دنبال خرید و حمایت از کالای داخلی هستید به نشان  (Made in Iran) درج شده بر روی محصول دقت کنید. امروزه با توجه به افزایش ساختمان‌سازی تقاضا برای هواکش صنعتی روند صعودی و قابل توجه پیدا کرده است و همین امر باعث شده که عده‌ای از سودجویان اقدام به کپی از برندهای مطرح کنند و سپس به تولید اجناس بی‌کیفیت و تقلبی بپردازند؛ به همین جهت بررسی همه جانبه محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. می‌دانیم که امنیت حرف اول را در دنیای الکترونیک می‌زند، در صورتی که هواکش صنعتی درستی انتخاب نکنید ممکن است محصول باعث وقوع برق‌گرفتگی یا اتفاقات خطرناک دیگر شود، به همین دلیل سعی کنید از هواکش صنعتی ساخته شده از جنس های باکیفیت برندهای معتبر استفاده کنید.

هواکش صنعتی

همچنین به شکل ظاهری محصول توجه لازم را نشان دهید تا بر اساس سلیقه شما بوده و از لحاظ بدنه و تجهیزات مربوطه نیز از کیفیت خوبی برخوردار باشد؛ نکته قابل توجه دیگر اینکه از مارک و برندهای معتبر و شناخته شده خرید کنید. به هنگام خرید هواکش صنعتی به شناسنامه کالا که شامل مشخصات کامل آن است نیز توجه لازم را نشان دهید. در آخر، مبحث گارانتی را جدی بگیرید که محصول موردنظرتان دارای خدمات پس از فروش باشد و در صورتی که قصد خرید جنس دست دوم را دارید از سالم بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

از کجا بدانیم قیمت پیشنهادی فروشنده مناسب است؟

این روزها قیمت هر کالا یا محصول در حال نوسانات گوناگون است، در صورتی که قصد خرید حضوری هواکش صنعتی را دارید از فروشنده استعلام قیمت بگیرید و اگر برند موردنظر شما لیست نماینده فروش محصول را داشته باشد سعی کنید کالا را به صورت مستقیم از نمایندگی تهیه کنید. در صورتی که قصد خرید اینترنتی هواکش صنعتی را دارید قیمت‌های چندین فروشگاه معتبر را بررسی کرده و در آخر معقولانه‌ترین محصول را بر اساس بودجه خود انتخاب کنید.

نحوه خرید و حمل و نقل هواکش صنعتی

اگر قصد خرید هواکش صنعتی را به صورت حضوری دارید از فروشنده کاتالوگ و گارانتی محصول را درخواست کنید و از سالم بودن کالا اطمینان حاصل کنید؛ در رابطه با کالاهای دست دوم نیز شکل ظاهری و سلامت کالا را خوب بررسی کنید. در ادامه اگر قصد خرید اینترنتی هواکش صنعتی را دارید سعی کنید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خرید کنید و به اصالت و گارانتی درج شده بر روی سایت فروشنده توجه لازم را نشان دهید و همچنین به مواردی از جمله: خرید امن (درگاه پرداخت معتبر)، اعتبار و نشان اینماد فروشگاه، نظرات و تجربیات خرید کاربران، واقعی بودن عکس‌ها، ضمانت بازگشت محصول در صورت معیوب بودن، توجه کنید. در رابطه با حمل و نقل کالا نیز به نوع بسته‌بندی، کارتن‌دار بودن محصول و روش‌های ارسال بر اساس بروشور هواکش صنعتی بررسی‌های لازم را انجام دهید.

327 بازدید
نویسنده این مقاله
الهه زینالی
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط