راهنمای خرید اتصالات تراکینگ و داکت

راهنمای خرید اتصالات ترانکینگ و داکت

423 بازدید راهنمای خرید

به طور کلی تراکینگ به مجموعه‌ای از محفظه‌های در بسته گفته می‌شود که از جنس پی‌وی‌سی ساخته می‌شود. تراکینگ انواع متنوعی از جمله: ترانکینگ دیواری، ترانکینگ دفنی و ترانکینگ ستونی دارد. در کنار تراکینگ یک کانال پلاستیکی وجود دارد که به آن داکت می‌گویند؛ به طور معمول سیم و کابل از داخل داکت رد می‌شود. از مزایای استفاده از تراکینگ می‌توان به: ماژولار بودن، مدیریت کابل، محافظت از کابل، تنوع رنگ، سیم‌کشی هم‌زمان و نصب پارتیشن اشاره کرد.  ما در این مطلب از «تکه کابل» قصد داریم تا راهنمای خرید اتصالات ترانکینگ و داکت را به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

استانداردها و ویژگی‌های مهم خرید اتصالات ترانکینگ و داکت

همان‌طور که می‌دانید هر محصولی دارای استانداردهای خاصی است که این استانداردها بر اساس کشور سازنده متغیر هستند. سعی کنید به هنگام خرید اتصالات ترانکینگ و داکت مدنظرتان به استانداردهای بین المللی و ایرانی آن توجه کنید. در صورتی که به دنبال خرید و حمایت از کالای داخلی هستید به نشان  (Made in Iran) درج شده بر روی محصول دقت کنید. امروزه با توجه به افزایش ساختمان‌سازی تقاضا برای اتصالات ترانکینگ و داکت روند صعودی و قابل توجه پیدا کرده است و همین امر باعث شده که عده‌ای از سودجویان اقدام به کپی از برندهای مطرح کنند و سپس به تولید اجناس بی‌کیفیت و تقلبی بپردازند؛ به همین جهت بررسی همه جانبه محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. می‌دانیم که امنیت حرف اول را در دنیای الکترونیک می‌زند، در صورتی که اتصالات ترانکینگ و داکت درستی انتخاب نکنید ممکن است محصول باعث وقوع برق‌گرفتگی یا اتفاقات خطرناک دیگر شود، به همین دلیل سعی کنید از اتصالات ترانکینگ و داکت ساخته شده از جنس های باکیفیت برندهای معتبر استفاده کنید.

ویژگی های اتصالات تراکینگ و داکت

همچنین به شکل ظاهری محصول توجه لازم را نشان دهید تا بر اساس سلیقه شما بوده و از لحاظ بدنه و تجهیزات مربوطه نیز از کیفیت خوبی برخوردار باشد؛ نکته قابل توجه دیگر اینکه از مارک و برندهای معتبر و شناخته شده خرید کنید. به هنگام خرید اتصالات ترانکینگ و داکت به شناسنامه کالا که شامل مشخصات کامل آن است نیز توجه لازم را نشان دهید. در آخر، مبحث گارانتی را جدی بگیرید که محصول موردنظرتان دارای خدمات پس از فروش باشد و در صورتی که قصد خرید جنس دست دوم را دارید از سالم بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

از کجا بدانیم قیمت پیشنهادی فروشنده مناسب است؟

این روزها قیمت هر کالا یا محصول در حال نوسانات گوناگون است، در صورتی که قصد خرید حضوری اتصالات ترانکینگ و داکت را دارید از فروشنده استعلام قیمت بگیرید و اگر برند موردنظر شما لیست نماینده فروش محصول را داشته باشد سعی کنید کالا را به صورت مستقیم از نمایندگی تهیه کنید. در صورتی که قصد خرید اینترنتی اتصالات ترانکینگ و داکت را دارید قیمت‌های چندین فروشگاه معتبر را بررسی کرده و در آخر معقولانه‌ترین محصول را بر اساس بودجه خود انتخاب کنید.

نحوه خرید و حمل و نقل اتصالات ترانکینگ و داکت

اگر قصد خرید اتصالات ترانکینگ و داکت را به صورت حضوری دارید از فروشنده کاتالوگ و گارانتی محصول را درخواست کنید و از سالم بودن کالا اطمینان حاصل کنید؛ در رابطه با کالاهای دست دوم نیز شکل ظاهری و سلامت کالا را خوب بررسی کنید. در ادامه اگر قصد خرید اینترنتی اتصالات ترانکینگ و داکت را دارید سعی کنید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خرید کنید و به اصالت و گارانتی درج شده بر روی سایت فروشنده توجه لازم را نشان دهید و همچنین به مواردی از جمله: خرید امن (درگاه پرداخت معتبر)، اعتبار و نشان اینماد فروشگاه، نظرات و تجربیات خرید کاربران، واقعی بودن عکس‌ها، ضمانت بازگشت محصول در صورت معیوب بودن، توجه کنید. در رابطه با حمل و نقل کالا نیز به نوع بسته‌بندی، کارتن‌دار بودن محصول و روش‌های ارسال بر اساس بروشور اتصالات ترانکینگ و داکت بررسی‌های لازم را انجام دهید.

423 بازدید
نویسنده این مقاله
الهه زینالی
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط