تولید مقره سیلیکونی

140 بازدید تولید کنندگان یراق آلات شبکه های توزیع برق
راهنمای مطالعه نمایش

مقدمه:

توضیحات زیر یک نمای کلی ازمحصول عایق های کامپوزیت سیلیکونی می باشد. عایق های کامپوزیتی در اواخر دهه شصت معرفی شدند. ایده اصلی شامل ترکیبی از مواد مختلف است موادی که وظایف مختلفی را در عایق انجام می دهند

اتصالات انتهایی معمولاً از فلز ساخته می شوند، مانند فولاد آهنگری یا آلومینیوم. برای عایق های خط، بالا درجه استانداردسازی برای پایان به دست آمده است اتصالات، که امکان تعویض آسان یراق آلات موجود را فراهم می کند عایق های معمولی با محلول های مرکب میله رزین تقویت شده با فیبر شیشه ای تحمل بارهای مکانیکی، که می تواند کشش باشد،خمش یا فشرده سازی یا ترکیبی از هر سه،بسته به سناریوی کاربرد مقره.مواد مصرفی در تولید مقره های سیلیکونی بر اساس نوع مصرف متفاوت می باشد.

اتصالات پایانی مقره های سیلیکونی

پیکربندی های اتصال انتهایی معمولی در شکل بالا نشان داده شده است. ابعاد مطابق با IEC 60120، IEC 60471 است یا IEC 61466، و همچنین ANSI معادل. برای سطح توزیع تا 70 کیلو نیوتن، اتصالات انتهایی فولادی ریخته گری استفاده می شود. برای قدرت بالای 70 کیلو نیوتن، انتهای فولاد آهنگری اتصالات اعمال می شود. برای کاربردهای خاص مانند اتصالات خط لوله راه آهن، اغلب از آلومینیوم کوکیل با استحکام بالا استفاده می شود. اتصالات انتهایی فولادی داغ هستند که گالوانیزه گردیده اند.

راد مقره سیلیکونی

میله رزین تقویت شده با الیاف شیشه که به آن راد می گویند در یک فرآیند پالتروژن مداوم تولید می شود. قطر راد بر اساس کاربرد مقره متفاوت می باشد. الیاف شیشه باعث می شود که راد در مقابل کشش و خمش مستحکم باشد. و همچنین الیاف شیشه مانع از ترک و شکستگی راد در زمان استفاده و کشش و خمش می گردد. مقدار استفاده از الیاف شیشه در تولید راد برای اتصال به رزین مهم است و از رزین درجه بندی شده با جذب کم رطوبت و براساس طول راد مقدار استفاده از رزین متفاوت می باشد.


عایق سیلیکونی

عایق سیلونی بعد از پخته شدن بر روی راد و قسمتی از فیتینگ ها با استفاده از قالب و دستگاه تزریق قرار میگرد که شکل و مقدار آن بر اساس میزان خزش وجغرافیا متفاوت است.

 
 
 
140 بازدید
نویسنده این مقاله
تکه کابل
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط