تکه کابل-مرجع آگهی و نیازمندی اینترنتی در صنعت برق و مخابرات

آموزش در صنعت برق - تکه‌کابل

کنتاکتور و بی متال برق صنعتی

کنتاکتور و بی متال برق صنعتی را بشناسید!

آیا می‌دانید کنتاکتور و بی متال برق صنعتی چیست؟ با کارکرد این تجهیزات آشنا هستید؟ محافظ‌ها و کلیدهای قطع و وصل جریان برق از جمله مهم‌ترین تجهیزات در صنعت برق به حساب می‌آیند. از جمله این محافظ‌ها که نقش بسیار حائز اهمیتی در تأمین امنیت ساختمان ایفا کرده می‌توان به کنتاکتور و بیمتال برق صنعتی اشاره داشت. در ادامه این راهنما با تجهیزات مذکور بیش‌تر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

طریقه نصب پریز برق در خانه

طریقه نصب پریز برق در خانه؛ نگاهی کاربردی

آیا می‌دانید طریقه نصب پریز برق در خانه به چه صورت است؟ با مراحل نصب کلید و پریز برق آشنایی دارید؟ نصب و اجرای کلید و پریز برق یکی از مهم‌ترین موارد در زمینه برق‌کاری یک ساختمان به حساب می‌آید که برای انجام صحیح آن بایستی یک سری مراحل را بدانید. در ادامه این راهنما با مراحل نصب کلید و پریز در ساختمان به ترتیب آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

بخاری هیزمی

بخاری هیزمی؛ بخاری نوستالژیک اما پرکاربرد

این مقاله را به صورت صوتی گوش کنید! با توجه فرا رسیدن به فصل سرما و یخبندان و نیاز به وسیله‌های گرمایشی، اولین ایده‌ای که در ذهن هرکس شکل می‌گیرد استفاده از یک بخاری مطمئن است. یکی از بخاری‌هایی که از بسیار مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته و کاربرد زیادی، چه به لحاظ زیبایی و چه به لحاظ گرمایشی، در ساختمان‌ها دارد، بخاری هیزمی است.

برق دزدی

برق دزدی؛ کاری غیرمجاز و خطرناک در انتقال برق

معنا موضوع برق‌ دزدی عبارت از استفاده غیر مجاز و غیرقانونی از جریان برق با استفاده از ایجاد برخی تغییرات و ایجاد برخی اتصالات غیرقانونی در شبکه‌های برق شهری است. این کار غیرقانونی و بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی، انفجار، خسارت شدید به تجهیزات الکتریکی ساختمان و … شود. با توجه به اهمیت بالا این موضوع، در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع برق‌دزدی پرداخته و روش‌های تشخیص برق‌دزدی از ساختمان را بیان کنیم.

چاه ارت چیست

چاه ارت چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می‌دانید چاه ارت چیست و در چه مواقعی کارایی دارد؟ با مزیت‌های استفاده از سیستم ارتینگ آشنایی دارید؟ وظیفه اصلی این چاه اتصال هرگونه جریان الکتریکی به زمین بوده و به طور معمول این عمل عمدتاً برای ممانعت از برق‌گرفتگی افراد انجام می‌شود. در ادامه این راهنما با چیستی چاه ارت بیش‌تر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

هر آنچه درباره تیر برق بتنی فشار متوسط باید بدانید

پایه برق یا همان تیر برق انواع مختلفی دارد که نوع بتنی آن در سرتاسر خیابان‌ها وجود دارد؛ امروز قصد داریم بیشتر با تیر برق بتنی فشار متوسط آشنا شویم. در این مقاله از «تکه کابل» تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید

لامپ کم مصرف

ضرر شکستن لامپ کم مصرف و مهتابی برای سلامت انسان

هر چند قیمت لامپ کم مصرف بالا بود، اما عمر طولانی و مصرف کم شان دلیل قابل قبولی برای ورودشان به منازل، کارخانه‌ها، مغازه‌ها و… بود. این لامپ‌ها عمر طولانی دارند؛ اما شکستن آن‌ها در خانه و یا در محلی که افراد در آنجا باشند بسیار خطرناک است و می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را در بر داشته باشد.

تفاوت لامپ سفید و مهتابی

تفاوت لامپ سفید و مهتابی چیست؟

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت لامپ سفید و مهتابی چیست و کدام یک از آن‌ها گزینه بهتری است. انتخاب رنگ نور مناسب برای محل کار یا منزل از جمله مهم‌ترین موارد در زمان خرید لامپ به حساب می‌آیند. در ادامه این راهنما قصد داریم ضمن معرفی رنگ لامپ‌ها، به تفاوتی که بین آن‌ها وجود داشته نیز بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ادامه همراه ما باشید.

دستگاه پی ال سی

دستگاه پی ال سی؛ دستگاهی کاربردی برای تمامی صنایع

یکی از دستگاه‌هایی که به خودکارشدن فرایند و کنترل عملکرد سایر دستگاه‌ها کمک می‌کند، دستگاه پی ال سی یا PLC است. این دستگاه اهمیت بسیار زیادی داشته و بسیار کاربردی است. از این رو، در این مقاله قصد داریم به بررسی دستگاه پی ال سی پرداخته و کاربردها، مزایا و معایب را بیان کنیم.

ترفندهای نورپردازی در فضاهای مسکونی

با ترفندهای نورپردازی در فضاهای مسکونی آشنا شو!

نورپردازی یکی از مهم‌ترین عناصر طراحی داخلی به شمار رفته و نورپردازی مناسب می‌تواند فضاهای مسکونی شما را روشن و دلباز کرده و یا آن‌ها را گرم و صمیمی جلوه دهد. از آنجا که نورپردازی در فضا های مسکونی اهمیت زیادی داشته و باعث افزایش قیمت ساختمان می‌شود، در این مقاله قصد داریم به بررسی ترفندهای نورپردازی در فضاهای مسکونی پرداخته و آن‌ها را بیان کنیم.