آبگرمکن خورشیدی چیست و چگونه کار می‌کند؟

استفاده از آبگرمکن خورشیدی مزایا و معایب زیادی دارد بنابراین با دریافت اطلاعات مناسب در مورد این نوع آبگرمکن می‌توان تصمیم گیری بهتری را در مورد انتخاب آن‌ها اتخاذ نمود. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد آبگرمکن خورشیدی، عملکرد، مزایا و معایب آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چراغ نورپردازی

چراغ نورپردازی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرا‌غ‌های نورپردازی علاوه بر اینکه فضا را به خوبی روشن می‌کنند از جنبه تزیینی و زیبایی نیز برخوردار هستند و باعث زیبا شدن فضا و دکوراسیون می‌شوند. البته با توجه به تنوع بالایی که چراغ‌های نورپردازی دارند باید برای هر کاربردی چراغ نورپردازی مناسب با آن را تهیه نموده که ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات مناسبی را در مورد چراغ نورپردازی و انواع مختلف و کاربرد‌های آن‌ها در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

هیدروموتور

هیدروموتور چیست و چه کاربردی دارد؟

بسیاری از افراد اهل صنعت، موتورهای الکتریکی را شبیه به پمپ های هیدرولیکی می دانند اما فرایند کار در این دو وسیله کاملا با یکدیگر متفاوت است به طوری که عمل در موتورهای هیدرولیکی کاملا عکس عمل در پمپ های هیدرولیکی است. روند کار در موتورهای هیدرولیکی به این صورت است که انرژی از سیال یا همان روغن هیدرولیک گرفته می شود و به انرژی دورانی تبدیل می­شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع هیدروموتور پرداخته و کاربرد آن‌ها را بیان کنیم.

بخش های مختلف شیلد وایر

شیلد وایر چیست و نکات مهم در هنگام استفاده از آن‌ها کدام اند؟

شیلد وایر در مدار‌های الکتریکی بسیار بیشتر از نقش حفاظتی آن در برابر آسیب‌های ناخواسته به کابل است. این کابل‌ها می‌توانند به طور کاملاً موثری اثرات مخرب تداخل امواج، نویز‌ها و پارازیت‌ها را کاهش دهند. امروز در این مقاله از تکه کابل قصد داریم بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

فلزات رسانای جریان الکتریکی

چرا فلزات رسانای جریان الکتریکی هستند؟

 آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا فلزات رسانای جریان الکتریکی هستند؟ شاید از خودتان پرسیده باشید که چرا فلزات (و البته آب) تنها هادی های الکتریکی هستند که در زندگی روزمره با آنها روبرو می شویم؟ بنابراین تا انتها همراه ما باشید و این مقاله جذاب و علمی را از دست ندهید.

راهنمای خرید محافظ برق

راهنمای خرید محافظ برق؛ بررسی مهم‌ترین نکات خرید

آیا می‌دانید در زمان خرید محافظ برق بایستی به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ به نظر شما بهترین محافظ برق چه ویژگی‌هایی دارد؟ نوسانات الکتریکی اصلی‌ترین عامل برای آسیب دیدن قطعات برقی هستند. با توجه به قیمت روزافزون قطعات و دستگاه‌های برقی، لازم است که با توجه به راهنمای خرید محافظ برق اقدام به خرید بهترین محافظ نمود.

نحوه نصب کات اوت فیوز و برقگیر

توضیح کامل نحوه نصب کات اوت فیوز و برقگیر

گستردگی کاربرد کلید غیرقابل قطع زیر بار مذکور به علت سهولت نصب بر روی انواع پایه و همچنین ارزانی در مقایسه با سایر کلیدهای قدرت و سهولت سرویس و نگه‌داری آن می‌باشد. در ادامه این راهنما ضمن آشنایی بیشتر با کات اوت فیوز و برقگیر، به نحوه نصب کات اوت فیوز و برقگیر نیز خواهیم پرداخت.

چرا لامپ ال ای دی بخریم؛ بررسی مهم‌ترین دلایل خرید

لامپ ال ای دی چیست و خرید آن می‌تواند چه مزیت‌هایی برای ما داشته باشد؟ به نظر شما چرا لامپ ال ای دی بخریم؟ لامپ منبع روشنایی مصنوعی بوده که انواع مختلفی دارد؛ یکی از پرطرفدارترینِ نوعِ لامپ‌ها، ال ای دی است. فناوری ال ای موجب کاهش مصرف انرژی و به تبع آن، صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. در ادامه این راهنما قصد داریم دلایلی که موجب می‌شود این لامپ‌ها انتخاب خوبی باشند را مورد بررسی قرار دهیم.

فیوز مینیاتوری برق

فیوز مینیاتوری برق؛ معرفی، انواع و نحوه نصب

آیا می‌دانید فیوز مینیاتوری برق چیست و چه انواعی دارد؟ فیوز مینیاتوری یکی از مهم‌ترین تجهیزات حفاظت در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه به شمار آمده که هم در تابلوهای صنعتی و هم در جعبه فیوز خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این راهنما ضمن معرفی این فیوز، به بررسی انواع آن نیز خواهیم پرداخت؛ لذا از شما دعوت می‌کنیم که تا انتها همراه ما باشید.